Nauka dla Społeczeństwa

25.04.2024
PL EN
17.06.2020 aktualizacja 18.06.2020

Kierunkowskaz Kariery - wirtualne spotkania, które pomogą maturzystom wybrać studia

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Kierunkowskaz Kariery - bezpłatny cykl wydarzeń online organizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy - ma pomóc maturzystom podjąć decyzję o wyborze kierunku studiów i uczelni. W wirtualnych spotkaniach będzie można wziąć udział między 22 a 26 czerwca - poinformował resort nauki.

Kierunkowskaz Kariery (część kampanii STUDIA 2020) to spotkania online z ekspertami, pracodawcami, pracownikami naukowymi i studentami. Będzie to seria prezentacji kierunków studiów i zawodów, która ułatwić ma wybór ścieżki dalszego kształcenia.

Prelegenci Kierunkowskazu Kariery opowiedzą np. jakie kierunki dają najlepsze perspektywy zatrudnienia i kogo poszukują pracodawcy. Wyjaśnią też, jaki jest program studiów na poszczególnych kierunkach i jak można go wzbogacić. W programie są także rozmowy z ekspertami rynku pracy i absolwentami poszczególnych kierunków, którzy już pracują w wybranych zawodach.

Spotkania mają wspierać rekrutację na studia w roku akademickim 2020/2021 i wziąć można w nich udział przez stronę studia.gov.pl. O cyklu spotkań poinformowano w środowym komunikacie na stronie resortu nauki.

Każdy dzień poświęcony jest kierunkom studiów prowadzonym w innym obszarze wiedzy. 22 czerwca mowa będzie o kierunkach humanistycznych i społecznych, 23 czerwca o kierunkach technicznych, 24 czerwca o kierunkach medycznych, 25 czerwca o kierunkach społecznych i ekonomicznych, a 26 czerwca – o kierunkach ścisłych, przyrodniczych i rolniczych.

Wszystkie części Kierunkowskazu Kariery będą się rozpoczynać o g. 14 i trwać do g. 17. Uczestnicy spotkają się ze studentami i wykładowcami, odwiedzą wirtualne stoiska uczelni, na których można pobrać materiały informacyjne i porozmawiać z pracownikami, posłuchają wykładów, debat i prezentacji na temat najciekawszych kierunków.

Spotkania, wspierające tegoroczną rekrutację na studia, odbędą się także w lipcu (od 7 do 10) i we wrześniu, w formule giełdy wolnych miejsc. Organizatorzy akcji STUDIA 2020 – MNiSW i Perspektywy – zamierzają je prowadzić tak długo, aż maturzyści 2020 znajdą swoje miejsca na uczelniach.

Szczegółowy program oraz możliwość rejestracji na stronie.

lt/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024