20.09.2020
PL EN
21.07.2020 aktualizacja 21.07.2020

Międzynarodowe sympozjum doktorantów EURODOC Conference w lipcu online

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Z powodu pandemii koronawirusa międzynarodowe sympozjum doktorantów EURODOC Conference odbędzie się online 22-23 lipca. Podczas dwudniowego spotkania odbędzie się sześć sesji poświęconych m.in. otwartej nauce dla młodych naukowców i popularyzacji badań naukowych.

Konferencja organizowana jest przez Krajową Reprezentację Doktorantów (KRD), EURODOC oraz finansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uczestnicy będą mieć możliwość wysłuchania wystąpień siedemnastu ekspertów i przedstawicieli różnych obszarów akademickich, a także wzięcia udziału w otwartej dyskusji oraz zadawania pytań prelegentom. Wydarzenie skierowane jest do całej społeczności akademickiej, w szczególności doktorantów i młodych naukowców, a także do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z otwartą nauką - wynika z informacji przesłanej przez przewodniczącego KRD Aleksego Borówkę.

Zaplanowano sześć sesji tematycznych: otwarta nauka dla młodych naukowców, otwarty dostęp do publikacji naukowych, zarządzanie danymi naukowymi w strukturze FAIR, współpraca w różnych dyscyplinach naukowych, popularyzacja badań naukowych, ocena działalności naukowej w kontekście indywidualnej oceny osiągnięć naukowych naukowców.

W ramach spotkania odbędzie się też coroczny zjazd EURODOC Annual General Meeting, którego celem będzie wyłonienie władz organizacji na nową kadencję. Obecnie w zarządzie organizacji jest jedna Polka - Beata Zwierzyńska.

EURODOC - Europejska Rada Doktorantów i Młodych Naukowców to międzynarodowa organizacja skupiająca doktorantów i młodych naukowców z 26 krajów Unii Europejskiej. Jej cele to m.in. reprezentowanie doktorantów i młodych naukowców na poziomie europejskim, w sprawach edukacji, rozwoju zawodowego i kariery czy podejmowanie działań ukierunkowanych na poprawę jakości szkolnictwa wyższego i nauki w Europie.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020