Nauka dla Społeczeństwa

29.03.2024
PL EN
12.08.2020 aktualizacja 12.08.2020

Na Uniwersytecie Łódzkim większość zajęć będzie prowadzona online

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W nowym roku akademickim na Uniwersytecie Łódzkim większość wykładów, ćwiczeń oraz seminariów prowadzona będzie online - ogłosił w środę rektor tej uczelni prof. Antoni Różalski. Wyjątkiem mają być zajęcia na wydziałach eksperymentalnych, ktore będą odbywać się na specjalnych zasadach.

W wydanym w środę komunikacie rektor UŁ poinformował, że zajęcia dydaktyczne w roku akademickim 2020/2021 będą prowadzone w formie mieszanej.

Oznacza to, że większość wykładów, ćwiczeń oraz seminariów będzie odbywać się online. Wyjątkiem mają być wybrane zajęcia na wydziałach eksperymentalnych, m.in. laboratoria i inne zajęcia wymagające bezpośredniego spotkania. Będą one organizowane zgodnie ze specjalnym regulaminem uczestnictwa, który ma zapewnić studentom i wykładowcom maksymalne bezpieczeństwo.

Zajęcia dydaktyczne na UŁ rozpoczną się w 19 października. Rektor przypomniał też, że - zgodnie z zarządzeniem wydanym w czerwcu - egzaminy w przełożonej letniej sesji egzaminacyjnej, trwającej od 24 sierpnia do 24 września, mogą odbywać się online, jeśli wykładowca uzna to za zasadne.

"Miałem nadzieję, że będziemy mogli rozpocząć nowy rok akademicki w trybie tradycyjnym i spotkać się wszyscy w murach Uniwersytetu. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, nie mogliśmy, będąc odpowiedzialnymi za Państwa zdrowie i życie, podjąć innej decyzji. Dziękując za pozytywne odnoszenie się do naszych działań i Państwa odpowiedzialność w ostatnich miesiącach działalności Uniwersytetu, liczę dalej na zrozumienie proponowanych rozwiązań i podejmowanych decyzji" - podkreślił prof. Różalski w piśmie skierowanym do społeczności akademickiej.

Na UŁ studiuje obecnie ponad 25 tys. studentów; uczelnia zatrudnia ok. 3,5 tys. pracowników, w tym 2 tys. naukowych.(PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024