Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
05.09.2020 aktualizacja 05.09.2020

Lublin/ Większość zajęć na KUL będzie prowadzona on-line

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

W pierwszym semestrze roku akademickiego 2020/2021 większość zajęć na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II prowadzona będzie w trybie online – poinformowała uczelnia. Szczegółową informację studenci mają otrzymać do 25 września.

„Dostosowujemy się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego” – podkreślił rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski w komunikacie przesłanym w piątek PAP.

Tryb online będzie dotyczył wykładów, ćwiczeń, lektoratów językowych i szkoleń, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu studentów i doktorantów z prowadzącym zajęcia.

„Stacjonarnie zaplanowane są seminaria, laboratoria, ćwiczenia, warsztaty, podczas których niezbędny jest kontakt z wykładowcą. Podobnie będzie z zajęciami dla studentów I roku studiów licencjackich i jednolitych magisterskich” - zaznaczył ks. prof. Kalinowski.

Podkreślił też, że zajęcia w tych przypadkach będą odbywały się w jednej sali, tak by studenci nie przemieszczali się bez potrzeby. Ponadto stosowane będzie wietrzenie sal i dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk.

Po terenie uniwersytetu trzeba będzie obowiązkowo poruszać się z zakrytymi ustami i nosem. Nie będzie to obowiązywało podczas zajęć.

Zgodnie z zarządzeniem rektora KUL, plany zajęć z podziałem na te, które będą odbywały się online oraz stacjonarnie mają przygotować sekretariaty wydziałów. Szczegółową informację studenci otrzymają do 25 września.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II powstał w 1918 r. Obecnie tworzy go osiem wydziałów (siedem w Lublinie i jeden w Stalowej Woli), zaś badania naukowe prowadzone są w ramach 20 instytutów. Na uczelni studiuje ponad 10,5 tys. studentów, w tym 1,2 tys. doktorantów i 924 osób z zagranicy. Kadra naukowo-dydaktyczna uniwersytetu liczy 970 osób, w tym 97 profesorów oraz 330 naukowców posiadających stopień doktora habilitowanego. (PAP)

Autorka: Renata Chrzanowska

ren/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024