24.10.2020
PL EN
11.09.2020 aktualizacja 11.09.2020

Poznań/ Uniwersytet Ekonomiczny za prawie 7 mln zł pozbędzie się kluczy

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP) podpisał w czwartek umowę na zaprojektowanie i montaż instalacji systemu kart dostępu, które zastąpią tradycyjne klucze. Inwestycja jest warta ponad 6,8 mln zł.

Rzecznik prasowy UEP Krzysztof Skrzypek przekazał PAP, że wyłoniona w przetargu poznańska firma ZETO S.A. zaprojektuje i zamontuje niezbędne instalacje do marca 2022 r. „Wartość umowy zawartej z firmą wynosi 6 860 940 zł i zostanie ona w całości sfinansowana ze środków unijnych” – podkreślił.

Skrzypek dodał, że system kart dostępu pozwoli na sprawne poruszanie się pomiędzy pomieszczeniami we wszystkich budynkach uczelni, także w obiektach sportowych i domach studenckich. „Pracownik lub student posiadający uprawnienia, korzystając z jednej karty, będzie mógł wejść do różnych pomieszczeń. Rolę takiej karty będzie pełnić przewidywany do wdrożenia w najbliższych miesiącach identyfikator pracownika UEP, a w wypadku studentów – wykorzystywana obecnie legitymacja studencka” – opisał.

Według założeń karta dostępowa będzie także identyfikatorem i kartą biblioteczną. Będzie również posiadać funkcje karty wjazdowej na parking i karty do potwierdzania obecności w pracy. Nowy system obejmie łącznie prawie 1,5 tys. przejść w budynkach uczelni.

Według kanclerza UEP dr. Wojciecha Zalewskiego nowy system znacząco poprawi bezpieczeństwo i „efektywność zarządzania dostępem do pomieszczeń”. „Pracownicy uzyskujący dostęp do różnych pomieszczeń będą mogli wchodzić do nich za pomocą tej samej karty. Będzie możliwość zakodowania okresu dostępu, powiązanego m.in. z czasem umowy dot. współpracy, czy funkcją pełnioną w uczelni” – podkreślił.

Stworzenie systemu kart dostępu jest realizowane w ramach projektu pn. „Poprawa jakości kształcenia i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Kiepel

szk/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020