26.10.2020
PL EN
18.09.2020 aktualizacja 18.09.2020

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zajęcia w trybie hybrydowym

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Warszawski Uniwersytet Medyczny zapowiedział w czwartek, że w nowym roku akademickim zajęcia będą się odbywały w trybie hybrydowym - część realizowana będzie więc zdalnie, a część - w sposób tradycyjny.

"Od początku roku akademickiego 2020/2021 część zajęć na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym będzie odbywać się tradycyjnie - kontaktowo albo w sposób praktyczny, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego, a część metodami nauczania na odległość" - zapowiedziano na stronie WUM.

Jeśli zaś chodzi o zajęcia praktyczne, to będą one również wykorzystywać metody symulacji medycznej. "Zgodnie z informacją, którą przekazał Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia - prof. Marek Kuch, metody kształcenia muszą łączyć te dwa podejścia, aby zrealizować praktyczne elementy nauczania przy minimalnym narażeniu studentów na ryzyko zakażenia" - czytamy w komunikacie WUM.

Od 12 marca 2020 r. w związku z epidemią koronawirusa SARS-COV-2 ograniczono funkcjonowania uczelni - zawieszono w Polsce działalność dydaktyczną prowadzoną w siedzibach tych uczelni. Od tego czasu uczelnie przeszły na kształcenie zdalne. Od 25 maja umożliwiono jednak prowadzenie części zajęć na uczelniach i w instytutach PAN w tradycyjnej formie. Dotyczyło to jednak tylko tych zajęć, których nie da się przeprowadzić zdalnie. Rozporządzenie to obowiązuje do 30 września br. resort nauki zapowiedziała, że nie wprowadzi nowego rozporządzenia ograniczającego działalność uczelni. Władze każdej uczelni muszą więc same zdecydować, jaką formę przybierze w nowym roku akademickim kształcenie i jak pogodzić bezpieczeństwo studentów z jakością nauczania. 

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020