30.11.2020
PL EN
30.09.2020 aktualizacja 30.09.2020

NAWA ogłasza program Spinaker; ułatwi on tworzenie międzynarodowych programów kształcenia

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Tworzenie intensywnych, międzynarodowych programów kształcenia, realizowanych w formule zdalnej lub stacjonarnej i zdalnej umożliwi program „Spinaker – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia” ogłoszony przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Program „Spinaker – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia” to w ofercie NAWA nowa propozycja dla polskich uczelni i jednostek naukowych, która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie tych instytucji w zakresie tworzenia intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, możliwych do realizacji formie zdalnej - informuje Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej w prasowym komunikacie.

Intensywny międzynarodowy program kształcenia to krótka (od 30 do 150 godzin dydaktycznych) forma kształcenia przeznaczona dla studentów lub doktorantów z zagranicy realizowana w formule, np. szkoły letniej lub zimowej, kursów specjalistycznych, szkoleń czy wizyt studyjnych lub zaangażowania profesorów z zagranicy.

"Uczelnie i instytuty naukowo-badawcze z powodu pandemii COVID-19 znalazły się w nowej sytuacji, do której muszą dostosować formy kształcenia polskich i zagranicznych studentów i doktorantów. Program +Spinaker+ wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Umożliwia tworzenie intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, które będą mogły być realizowane także w formule zdalnej lub stacjonarnej i zdalnej, tzw. blended learning" - mówi dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, cytowana w pasowym komunikacie.

Kwota finansowania przeznaczona na realizację pojedynczego projektu w ramach programu „Spinaker” wynosi minimum 100 tys. zł a maksymalnie 800 tys. zł. Wnioskodawcy mogą złożyć maksymalnie 3 wnioski. Budżet programu wynosi 12 mln zł. Nabór wniosków w I edycji programu będzie prowadzony do 15 grudnia 2020 roku.

Ogłoszenie o naborze oraz szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie www.nawa.gov.pl

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020