Ministerstwo Edukacji i Nauki

24.09.2021
PL EN
09.10.2020 aktualizacja 09.10.2020

Politechnika Wrocławska przechodzi tymczasowo w tryb nauczania całkowicie zdalnego

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Od piątku zajęcia na Politechnice Wrocławskiej prowadzone w trybie stacjonarnym zostaną tymczasowo zamienione na zajęcia zdalne - poinformował w czwartek rektor uczelni. Powodem decyzji jest znaczny przyrost zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku.

"W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną podjąłem decyzję, że od piątku, czyli 9.10.2020 r. do niedzieli, 18.10.2020 r. włącznie wszystkie zajęcia prowadzone w trybie stacjonarnym zostają zamienione na zajęcia zdalne” - poinformował w czwartek wieczorem w komunikacie rektor Politechniki Wrocławskiej Arkadiusz Wójs.

W nowym roku akademickim zajęcia dydaktyczne na Politechnice Wrocławskiej realizowane były w formie hybrydowej, czyli zarówno zdalnej, jak i tradycyjnej. Stacjonarnie odbywały się przede wszystkim laboratoria, zajęcia wf i lektoraty.

Rektor zaznaczył, że decyzja, które zajęcia zostaną przywrócone w formie stacjonarnej od 19 października zostanie ogłoszona do 16 października, z uwzględnieniem w pierwszej kolejności studentów i grup realizujących prace dyplomowe.

"Proszę jednocześnie pamiętać, że decyzja o przeniesieniu wszystkich zajęć w tryb zdalny nie oznacza zamknięcia uczelni. Sytuacja jest trudna dla całej społeczności Politechniki Wrocławskiej" – podkreślił.

W czwartek w województwie dolnośląskim odnotowano 258 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co stanowi najwyższy dobowy przyrost zakażeń w regionie. W sumie do tej pory Covid-19 zdiagnozowano u 6154 mieszkańców województwa, z czego 4307 wyzdrowiało. 

PAP - Nauka w Polsce,  Agata Tomczyńska

ato/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021