18.01.2021
PL EN
09.10.2020 aktualizacja 09.10.2020

Uroczyste wręczenie Nagrody NCN - odwołane

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Z powodu zaostrzającej się sytuacji epidemicznej zaplanowana na 14 października w Krakowie uroczystość wręczenia Nagrody NCN została odwołana - poinformowali w piątek organizatorzy. Zapowiedzieli, że wydarzenie odbędzie się w innym terminie.

Nagroda Narodowego Centrum Nauki to wyróżnienie ustanowione przez Radę NCN w 2013 r. Jego główną ideą jest wsparcie młodych i wybitnych uczonych w działalności naukowej, a także podkreślenie znaczenia badań podstawowych prowadzonych w naszym kraju.

Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest co roku trzem naukowcom do 40. roku życia za wybitne osiągniecia w obszarze badań podstawowych. Laureaci oprócz symbolicznych statuetek otrzymują także jednorazowe wyróżnienia pieniężne w wysokości 50 tys. złotych.

Nagroda jest przyznawana w trzech obszarach badawczych: naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce; naukach o życiu; oraz naukach ścisłych i technicznych. Laureaci wybierani są na podstawie decyzji Kapituły, w skład której wchodzi dyrektor oraz Rada NCN, a także przedstawiciele fundatorów Nagrody.

Kandydatów do wyróżnienia zgłaszają byli członkowie Rady NCN, przedstawiciele zespołów ekspertów NCN, laureaci Nagrody NCN z lat poprzednich oraz inne znaczące postaci środowiska naukowego, wskazane przez dyrektora NCN i Radę NCN.

Serwis Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych Nagrody NCN.

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Copyright © Fundacja PAP 2021