24.10.2020
PL EN
13.10.2020 aktualizacja 13.10.2020

Białystok/ Ponad 100 studentów UMB zakażonych koronawirusem

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Do ponad stu wzrosła liczba zakażonych koronawirusem studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB), 30 kolejnych studentów jest na kwarantannie – podał we wtorek PAP rzecznik uczelni Marcin Tomkiel. Na studiach anglojęzycznych wprowadzono nauczanie online.

Chorych studentów jest, jak mówi rzecznik, "stu kilkunastu". Konkretnej liczby nie podał, Najwięcej zakażonych jest ze studiów anglojęzycznych, choć chorzy są na różnych kierunkach, cały czas wykonywane są testy kolejnym osobom – poinformował Tomkiel.

Rektor UMB powołał we wtorek specjalną komisję ds. COVID 19, której przewodniczy epidemiolog prof. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji, która jest także wojewódzkim konsultantem ds. epidemiologii. Tomkiel zaznaczył, że to komisja będzie podejmować dalsze ewentualne decyzje w sprawie sytuacji i działania uniwersytetu w związku z koronawirusem.

"Poza tym uczelnia pracuje normalnie" – dodał rzecznik UMB.

UMB od początku października realizuje naukę w trybie hybrydowym.

Na uczelni studiuje 5,5 tys. studentów na trzech wydziałach.

We wtorek w Podlaskiem potwierdzono 183 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie dotąd koronawirusa potwierdzono u 3 tys. 443 osób w regionie. We wtorkowym komunikacie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego podano m.in, że w izolacji w domu pomocy społecznej w powiecie bielskim jest 28 kobiet i 5 mężczyzn.(PAP)

Autor: Izabela Próchnicka

kow/ joz/

Copyright © Fundacja PAP 2020