24.10.2020
PL EN
15.10.2020 aktualizacja 15.10.2020

Bezpłatne webinaria dla doktorantów i naukowców dot. m.in. popularyzacji i programu Horyzont Europa

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Szkolenia online dot. pisania abstraktów, uczestnictwa w programie Horyzont Europa, praw autorskich dla naukowców czy pisania o nauce dla niespecjalistów przygotowało Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc. Właśnie ruszyły zapisy.

Pierwsze webinaria rozpoczną się w październiku. Szkolenia online potrwają do stycznia. Część z nich dostępna jest tylko dla członków stowarzyszenia PolDoc. Są one skierowane do młodych lub bardziej doświadczonych naukowców (doktorantów i doktorów). Mają one - według informacji przekazanych przez organizację - wesprzeć pracę naukową w trudnych, pandemicznych warunkach.

"Znając trudności, z jakimi od wiosny mierzą się naukowcy, raz w miesiącu, w okresie od października do stycznia prowadzone będą sesje pod hasłem: +Bądź cicho i pisz!+. Są one elementem globalnego trendu, który łączy naukowców na całym świecie we wspólnej pracy w ciszy podczas pisania tekstów. Dzięki zorganizowanym działaniom, praca taka jest bardziej efektywna i zmniejsza poczucie izolacji" - czytamy w informacji przesłanej Nauce w Polsce.

Ponadto, w ramach wsparcia psychologicznego PolDoc planuje dwa bezpłatne webinaria: „Naukowcu - nie stresuj się!” oraz „Efektywne zarządzanie sobą w czasie - wskazówki dla naukowców”.

Dla osób, które chciałyby rozwinąć swoje kompetencje w zakresie pisania tekstów naukowych, PolDoc przygotował bezpłatne webinaria zatytułowane „Artykuł popularnonaukowy - piszemy o nauce dla niespecjalistów”, „Pisanie abstraktów – teoria” oraz „Prawo autorskie”. Szkolenia dotyczyć będą też przygotowania wniosku do programu europejskiego "Horyzont Europa".

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.poldoc.pl/szkolenia-i-doradztwo/grafik-semestralny

Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów to ogólnopolska, niezależna organizacja zajmująca się wielopłaszczyznowym wsparciem doktorantów i doktorów w ich rozwoju zawodowym.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020