Ministerstwo Edukacji i Nauki

09.05.2021
PL EN
24.10.2020 aktualizacja 24.10.2020

Wrocław/ Specjalne autobusy komunikacji miejskiej dla studentów i pracowników Uniwersytetu Medycznego

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu od poniedziałku będą mogli przemieszczać się specjalnymi autobusami komunikacji miejskiej na trasie Kliniki – Uniwersytecki Szpital Kliniczny.

Autobusy MPK przeznaczone dla studentów i pracowników Uniwersytetu Medycznego zostaną specjalnie oznakowane. Przystanki dla tych pojazdów będą przy ul. Chałubińskiego (przed Kliniką Ginekologii i Położnictwa) oraz ul. Pasteura, naprzeciwko Centrum Naukowej Informacji Medycznej. Na drugim końcu trasy autobus zatrzyma się przed wejściem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego – podało w piątek biuro prasowe Uniwersytetu Medycznego.

Prof. Tomasz Zatoński, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, podkreślił, że obecnie większość zajęci na tej uczelni odbywa się zdalnie, nie da się jednak w takiej formie prowadzić zajęć klinicznych przy pacjentach w szpitalu.

„Uniwersytet Medyczny ma kilka ośrodków. Dostawaliśmy liczne sygnały od studentów, że poruszanie się pomiędzy tak zwanym starym kampusem przy ul. Skłodowskiej a Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, gdzie mają kontakt z pacjentami, w czasie epidemii jest szczególnie trudne. Studenci korzystają często ze środków komunikacji miejskiej. Chcąc zminimalizować ryzyko infekcji, postanowiliśmy zorganizować naszym studentom i pracownikom dedykowany transport. Udało się dzięki wsparciu prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz władz wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji” - tłumaczył prof. Zatoński.

Podobnie jak w przypadku zwykłych linii wrocławskiego MPK, tak i tu, ze względów epidemicznych, będzie obowiązywał limit osób mogących przebywać w autobusie. Pojazdy dedykowane studentom i pracownikom Uniwersytetu Medycznego rozpoczną kursowanie w poniedziałek, 26 października.

PAP - Nauka w Polsce, Piotr Doczekalski

pdo/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021