Ministerstwo Edukacji i Nauki

26.07.2021
PL EN
04.11.2020 aktualizacja 04.11.2020

Włodzimierz Bernacki sekretarzem stanu w resorcie nauki

Na zdjęciu senator PiS Włodzimierz Bernacki. PAP/Mateusz Marek  07.02.2020 Na zdjęciu senator PiS Włodzimierz Bernacki. PAP/Mateusz Marek 07.02.2020

Prof. Włodzimierz Bernacki został powołany na sekretarza stanu w resorcie nauki oraz pełnomocnika rządu do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki - poinformował w środę resort edukacji i nauki.

Na Twitterze Ministerstwa Edukacji i Nauki poinformowano w środę o powołaniu Włodzimierza Bernackiego na stanowisko sekretarza stanu w resorcie nauki oraz Pełnomocnika Rządu do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Premier Mateusz Morawiecki zrobił to na wniosek ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Włodzimierz Bernacki (PiS) jest senatorem X kadencji. Jest wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej i członkiem Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

Urodził się 17 lutego 1960 r. w Proszowicach. W 1987 r. ukończył studia z zakresu politologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1995 r. uzyskał stopień doktora, a w 2005 r. doktora habilitowanego. W 2013 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał mu tytuł profesora nauk humanistycznych.

W latach 1982-83 oraz 1986-1988 r. pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Zespole Szkół w Proszowicach. W 1988 r. rozpoczął pracę na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie kolejno był zatrudniony na stanowisku asystenta, adiunkta i profesora nadzwyczajnego. W 2008 r. objął na UJ funkcję dyrektora Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych. W tym samym roku został profesorem UJ. Jest członkiem Ośrodka Myśli Politycznej.

Wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego oraz w Akademii Ignatianum w Krakowie. Jest autorem i współautorem kilkunastu książek oraz kilkuset artykułów naukowych.

3 listopada 2020 r. został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

PAP - Nauka w Polsce, Ludwika Tomala

lt/ zan/  

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021