Ministerstwo Edukacji i Nauki

09.05.2021
PL EN
16.11.2020 aktualizacja 16.11.2020

ABM: trwa rejestracja na konferencję o priorytetach zdrowotnych Polaków

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Agencja Badań Medycznych zaprasza do udziału w konferencji "Priorytety zdrowotne Polaków na 2021r. Rola Agencji Badań Medycznych w kreowaniu zmian praktyki klinicznej". Rejestracja trwa.

"Konferencja ma na celu omówienie problemów ważnych z punktu widzenia polskich pacjentów oraz wyznaczenie priorytetowych kierunków rozwoju nauk medycznych na kolejne lata. W ramach wydarzenia przedstawiony zostanie plan działań Agencji Badań Medycznych na 2021r., a także podsumowanie dotychczasowych działań" – przekazała w czwartek specjalistka ds. komunikacji w ABM Monika Szwugier.

Konferencja odbędzie się 10 grudnia 2020 r. w formie hybrydowej.

Organizatorzy podnoszą, że obecnie oczy całego świata zwrócone są w stronę pandemii COVID-19, ale koronawirus nie zmienił jednak potrzeb związanych z leczeniem chorób rzadkich, neurologicznych czy cywilizacyjnych nazywanych dziś epidemią XXI wieku.

"Rok 2020 był niezwykle dynamiczny w działaniach, jakie podjęła ABM. Pomimo pandemii udało nam się zrealizować wszystkie zakładane cele - kilkadziesiąt projektów w ramach szybkiej ścieżki dla badaczy w kierunku COVID tylko potwierdza ważną rolę Agencji w badaniach naukowych” - podkreśla prezes ABM Radosław Sierpiński.

"Dla mnie najważniejszym wskaźnikiem nie jest jednak miliard złotych zakontraktowany na badania, ale to, że ponad 20 tysięcy pacjentów skorzysta z dostępu do innowacyjnych terapii dzięki tym nakładom. Budowa Centrów Wsparcia Badań Klinicznych oraz wprowadzenie do Polski technologii CAR-T to dwa ważne programy z owoców, których już niedługo będziemy mogli wszyscy korzystać" – podsumowuje Sierpiński.

Program konferencji oraz formularz akredytacyjny dostępne są na stronie: abm.gov.pl/pl/konferencja-2020/638,Konferencja-Agencji-Badan-Medycznych-Priorytety-zdrowotne-Polakow-na-2021-rok.html. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021