19.04.2021
PL EN
20.11.2020 aktualizacja 20.11.2020

Wkrótce Łódzkie Dni Informatyki

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Wykłady, warsztaty i prezentacje znalazły się w programie Łódzkich Dni Informatyki, które odbędą się od 24 do 27 listopada. To największe w regionie wydarzenie poświęcone informatyce i telekomunikacji, które w tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędzie się online.

Współorganizatorami Łódzkich Dni Informatyki (ŁDI) są Politechnika Łódzka i firmy z ICT Polska Centralna Klaster.

Rzeczniczka łódzkiej uczelni Ewa Chojnacka zwraca uwagę, że wydarzenie, które organizowane jest już po raz czwarty, potrwa w tym roku dłużej niż latach poprzednich: nie dwa, a cztery dni.

"W tym czasie zaplanowano inspirujące wykłady, warsztaty i prezentacje na tematy szczególnie ważne z punktu widzenia branży IT. Wiedzę +z pierwszej ręki+ przekażą przedstawiciele firm działających na globalnym rynku, znaczący pracodawcy w Łodzi i w regionie łódzkim. Mówcami oraz trenerami w czasie warsztatów będą specjaliści realizujący w codziennej praktyce zawodowej zaawansowane projekty IT" - wyjaśnia.

Rozpoczęcie ŁDI zaplanowano we wtorek 24 listopada od godziny 9.30 wykładem "Własny biznes, wzloty i fackupy - czyli osiem rzeczy, które chciałbym wiedzieć zanim zostałem przedsiębiorcą". Wygłosi go Michał Sadowski, założyciel firmy Brand 24.

Chojnacka przypomina, że ŁDI mają formułę otwartą - są skierowane zarówno do uczniów szkół średnich, studentów oraz profesjonalistów z branży. "Tematy poruszane w tym roku to między innymi: +bieganie bez kontuzji z użyciem sztucznej inteligencji+, +jak nie paść ofiarą ataku w sieci+, +zastosowanie Internetu Rzeczy+, czy też +jak zarządza się projektem informatycznym w korporacji?+” - informuje.

Dodaje, iż przygotowano również specjalny moduł juniorski, którego tematykę zaproponowali specjaliści z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Jest on adresowany do szkół średnich. Ścieżka Junior przewiduje cztery konkursy polegające na przygotowaniu projektu, w formie krótkiego filmu, na jeden z tematów zadanych przez organizatorów.

Łódzkie Dni Informatyki są współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Strona wydarzenia www.lodzkiedniinformatyki.pl. (PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2021