22.01.2021
PL EN
23.11.2020 aktualizacja 23.11.2020

Wkrótce kolejne odcinki podcastów BioCentrum Edukacji Naukowej

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

M.in. o biologii, biofizyce i medycynie, w tym także o pandemii koronawirusa, będą rozmawiać twórcy podcastów BioCentrum Edukacji Naukowej. Premiera drugiego sezonu spotkań odbędzie się w czwartek.

Podcasty BioCAST tworzy zespół BioCEN według pomysłu Mikołaja Cupa i Jaśka Malinowskiego. Ich wydawcą jest BioCentrum Edukacji Naukowej, dawniej Szkoła Festiwalu Nauki. To platforma spotkania społeczeństwa z naukowcami i wynikami ich pracy. Działa już od 19 lat, łącząc popularyzację nauki z edukacją naukową skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych.

"W kolejnych odcinkach poruszamy zagadnienia związane z nauką. Nie zabraknie fascynujących tematów dotyczących współczesnej biologii, biofizyki i medycyny, w tym także związanych z obecną pandemią COVID-19" - informują inicjatorzy akcji "Naukę w Polsce".

Przypominają, że tematem przewodnim pierwszego sezonu była ewolucja biologiczna i historia życia na Ziemi. Zapowiadają, że tym razem skupią się na ewolucji ludzkiej myśli i opowieściach o postaciach wielkich uczonych, którzy przez genialne pomysły, ciężką pracę, ale czasem również chciwość i przebiegłość, napędzali rozwój wiedzy, technologii i medycyny.

"Mówiąc o rozwoju nauki nie pozostajemy jednak tylko w zamierzchłych czasach. Będziecie mogli posłuchać, jak duży wpływ na współczesny świat mają niektóre z tamtych odkryć" - podkreślono.

BioCAST są dostępne na stronie wydawcy: www.biocen.edu.pl/biocast/ oraz na platformach: Spotify, Anchor, Mixcloud, Google Podcasty, Apple Podcasts, Pocket Podcasts, Breaker, Radio Public.

Podcasty powstają dzięki wsparciu Polskiej Akademii Nauk i Biura Edukacji m. st. Warszawy pod patronatem Festiwalu Nauki w Warszawie i Studenckiego Koła Biofizyki Molekularnej.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2021