22.01.2021
PL EN
27.11.2020 aktualizacja 27.11.2020

Resort nauki: ponad 22 mln zł na budowę Collegium Medicum UKSW

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Minister Przemysław Czarnek podpisał w piątek umowę na dofinansowanie budowy budynku Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uczelnia otrzyma dotację celową w wysokości ponad 22 mln zł - poinformował resort nauki.

"Dziś największą potrzebą społeczeństwa polskiego jest kształcenie kadr medycznych. Jestem ogromnie wdzięczny władzom UKSW za to, że w swoim czasie podjęły decyzję o uruchomieniu wydziału medycznego" – podkreślił cytowany na stronie resortu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Poinformował, że od 2015 do 2019 roku liczba miejsc na pierwszym roku studiów lekarskich zwiększyła się o nieco ponad 2000, ale "potrzebujemy drugie tyle". "Dlatego działalność Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w tym aspekcie jest dla nas szczególnie ważna. Z wielką przyjemnością zatem podpisuję dziś tę umowę i tym samym przekazuję dotację na ponad 22 miliony zł z założeniem, że to nie jest nasze ostatnie słowo w tej kwestii" – zaznaczył minister.

Wydział Medyczny Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie powstał w 2018 r. Kształci na kierunku lekarskim (studia magisterskie) i pielęgniarskim (studia licencjackie). Prowadzi także trzyletnie studia licencjackie w języku angielskim.

W nowym budynku Collegium Medicum znajdą się sale dydaktyczne, specjalistyczne laboratoria oraz pomieszczenia symulacji medycznych. Planowany termin ukończenia inwestycji przypada na przełom III i IV kwartału 2021 r. Nowy obiekt dydaktyczny przyczyni się do poprawy warunków studiowania, podniesienia naukowej rangi uczelni oraz wzbogacenia jej oferty edukacyjnej.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2021