Ministerstwo Edukacji i Nauki

28.09.2021
PL EN
08.12.2020 aktualizacja 08.12.2020

Koźmiński jedyną polską szkołą biznesową w rankingu „Financial Times”

Źródło: Fotolia Źródło: Fotolia

„Financial Times” opublikował ranking 90. najlepszych uczelni biznesowych w Europie. Jedyną polską uczelnią w tym rankingu, a równocześnie pierwszą wśród szkół z regionu Europy Środkowo-Wschodniej jest Akademia Leona Koźmińskiego, która znalazła się na 45. miejscu - informuje uczelnia.

Trzy najlepsze uczelnie ujęte w rankingu to kolejno: HEC Paris, London Business School i Insead.

Najstarsza uczelnia ekonomiczna w Europie, ESCP Business School, która działa w aliansie strategicznym z Akademią Leona Koźmińskiego i realizuje program kształcenia także w Warszawie za pośrednictwem ALK, znalazła się na 8. miejscu wśród najlepszych uczelni biznesowych Europy.

A sama ALK uplasowała się na 45. miejscu, a więc o trzy oczka wyżej niż rok temu - poinformowano w przesłanym PAP komunikacie uczelni.

"Awans o trzy miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym zawdzięczamy przede wszystkim absolwentom studiów magisterskich z zarządzania. W zestawieniu karier wszystkich absolwentów europejskich szkół biznesu osiągnęli oni znakomite wyniki, zajmując czwarte miejsce w kategorii 'rozwój kariery zawodowej'. Chciałbym im szczególnie pogratulować dotychczasowych osiągnięć i życzyć dalszych sukcesów" – skomentował cytowany w komunikacie rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Grzegorz Mazurek.

Ranking szkół biznesu publikowany przez dziennik „Financial Times” jest tworzony na podstawie wyników pięciu odrębnych, wcześniej publikowanych rankingów: stacjonarnych studiów MBA, niestacjonarnych Executive MBA, stacjonarnych studiów magisterskich z zarządzania i dwóch programów executive education. Każdy z rankingów powstaje na bazie własnych analiz „FT” oraz ankiet wysyłanych przez redakcję do osób, które trzy lata wcześniej ukończyły studia.

W przypadku ALK o pozycji w tegorocznym zestawieniu zdecydowały wyniki dwóch rankingów: EMBA, w którym uczelnia znalazła się na 36. miejscu w Europie oraz studiów magisterskich z zarządzania, które dały jej 31. miejsce w Europie - oceniono w przesłanym PAP komunikacie uczelni.

"Ten rok jest wyjątkowo trudny z powodu pandemii. Europa przeżywa największy kryzys społeczny i ekonomiczny. Wiele osób straciło pracę, całe branże gospodarki są pozbawione przychodów. Ranking 'FT' pokazuje, że nawet w tak trudnych okolicznościach absolwenci najlepszych uczelni dają sobie radę" – komentuje rektor ALK.

Uczelnie z Europy Środkowo-Wschodniej coraz skuteczniej przebijają się w rankingach „FT”, jednak w tegorocznym zestawieniu najlepszych europejskich szkół biznesu znalazły się zaledwie cztery z nich. Oprócz Akademii Leona Koźmińskiego są to: Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze (50. miejsce), Uniwersytet Petersburski (51. miejsce) i moskiewska IBS (58. miejsce).

Pełny ranking uczelni „Financial Times” dostępy jest po linkiem: http://rankings.ft.com/exportranking/european-business-school-rankings-2020/pdf

PAP - Nauka w Polsce

lt/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021