22.01.2021
PL EN
08.01.2021 aktualizacja 08.01.2021

Koronawirus wśród tematów Nocy Biologów w Katowicach

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Wykłady, warsztaty i pokazy, niespodzianki i konkursy z nagrodami to atrakcje przygotowane przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na tegoroczną Ogólnopolską Noc Biologów, zaplanowaną na 8 stycznia. Jednym z tematów będzie koronawirus.

Temat przewodni Nocy Biologów 2021 to "Człowiek i mikroorganizmy". Naukowcy Uniwersytetu Śląskiego przygotowali spotkania w 4 panelach tematycznych: "Walczymy z mikroorganizmami", "Potrzebujemy mikroorganizmów", "Mikroorganizmy w biotechnologii i ochronie środowiska", a także "Mikroorganizmy napędzają rozwój biologii".

Uczestnicy spotkań będą mogli dowiedzieć się m.in., dlaczego wirusy nie żyją, jak bakterie pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu - np. w kuchni - oraz jak współpracują z roślinami.

Dziesiąta, jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Będzie ono transmitowane za pośrednictwem uniwersyteckiego kanału YouTube, a także na portalu Facebook: X Noc Biologów 2021 w Katowicach. W czasie wykładów macie możliwość zadawania pytań prowadzącym, na które będą udzielać odpowiedzi po wykładzie. Każdy wykład będzie symultanicznie tłumaczony przez tłumacza Polskiego Języka Migowego.

Organizatorem katowickiej edycji Nocy Biologów jest Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek i prezydent Katowic Marcin Krupa. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2021