02.03.2021
PL EN
19.01.2021 aktualizacja 19.01.2021

Ruszają dyskusje #EKOlogicznie z PŁ

Fotolia Fotolia

Ruszają dyskusje #EKOlogicznie z PŁ. Od 19 stycznia naukowcy z Politechniki Łódzkiej będą tłumaczyć, jakie decyzje, w tym konsumenckie, warto podejmować w trosce o środowisko. W ekologii nie brakuje „fałszywych prawd” - twierdzą eksperci, dla których ekologia to nie tylko pasja czy styl życia, ale także przedmiot naukowych badań.

W co drugi wtorek o godz. 11.00 będzie można wysłuchać dyskusji online i zadać pytania, które gromadzone są na profilu FB uczelni. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy dowiedzą się „Co nam mówi etykieta?”. Głos zabiorą ekspertki z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Prof. Grażyna Budryn oraz dr hab. inż. Agnieszka Nowak odpowiedzą na pytania związane z zawartością produktów żywnościowych. Wskażą między innymi, na co zwracać uwagę, robiąc zakupy, wyjaśnią – czym są produkty ekologiczne oraz podpowiedzą, jak zapobiegać marnowaniu jedzenia.

Gospodarzem cyklu jest matematyk dr Marek Małolepszy. Będzie on przedstawiał finansowe korzyści płynące ze stylu życia w duchu "eko". Materiał popularyzujący poszczgólne kwestie pozostanie dostępny na Facebooku po zakończeniu każdej z debat.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2021