Ministerstwo Edukacji i Nauki

04.12.2021
PL EN
05.02.2021 aktualizacja 05.02.2021

Czarnek: będą przyznane środki finansowe na badania nad polską szczepionką przeciw COVID-19

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Paweł Supernak 27.01.2021 Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Paweł Supernak 27.01.2021

Środki finansowe, o które naukowcy wystąpią i które mogą dać szansę na wyprodukowanie polskiej szczepionki przeciw COVID-19, będą przyznane - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W czwartek szef MEiN był pytany, czy rząd wesprze finansowo badania nad polską szczepionką przeciw COVID-19, które są prowadzone na Politechnice Warszawskiej.

Minister Czarnek zwrócił uwagę, że takie badania toczą się również w innych polskich ośrodkach.

"Ze wszystkimi tymi placówkami jesteśmy w kontakcie. Przyczyny, dla których grant nie został przyznany - do końca nie jestem pewien czy z ministerstwa, czy z którejś agendy ministerstwa - to są przyczyny absolutnie pozamerytoryczne, formalne. Natomiast jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi tymi placówkami, łącznie z Politechniką Warszawską i oczywiście środki finansowe, o które uczelnie i uczeni, naukowcy wystąpią i które mogą dać szansę na wyprodukowanie polskiej szczepionki, będą przyznane" - zapewnił Czarnek.

PAP - Nauka w Polsce, Olga Zakolska

ozk/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021