Ministerstwo Edukacji i Nauki

09.05.2021
PL EN
10.02.2021 aktualizacja 15.02.2021

Matematyka w obiektywie - wystawa fotografii konkursowej w stolicy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Wystawę 65 fotografii nagrodzonych i wyróżnionych w XI edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego "Matematyka w obiektywie" można oglądać w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Wystawa potrwa do 25 lutego.

Konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie" jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego Mathematics in focus. Pierwsza edycja miała miejsce w 2010 roku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Szczeciński (US) i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej - napisano na stronie konkursu.

Jury konkursu "Matematyka w obiektywie" wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: do - i powyżej 20 roku życia. Dodatkowo 12 prac uzyskało nominację do kalendarza na 2021 rok.

Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US i APS. Projekt obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli.

Nagrodzone prace można obejrzeć również online. A także w galerii z wernisażu  Zdjęcia nominowane do kalendarza dostępne są na stronie internetowej .

Nauka w Polsce - PAP

kd/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021