21.04.2021
PL EN
26.02.2021 aktualizacja 26.02.2021

Opole/ Podpisano pierwsze umowy samorządu województwa ze studentami medycyny

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Władze województwa opolskiego podpisały w czwartek pierwsze umowy stypendialne ze studentami medycyny, którzy po ukończeniu studiów chcą podjąć pracę w placówkach medycznych regionu. Stypendia marszałka województwa przyznano 31 studentom z całej Polski.

W opolskim urzędzie marszałkowskim w czwartek podpisano pierwsze umowy stypendialne ze studentami uczelni medycznych, którzy chcą związać swoją karierę zawodową z tym województwem. Na 40 złożonych wniosków z całej Polski stypendia otrzymało 31 studentów.

Rzecznik opolskiego urzędu marszałkowskiego Violetta Ruszczewska poinformowała, że stypendia marszałka dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim przyznano pierwszy raz. Wsparcie w wysokości 2 tys. zł miesięcznie przyznano na obecny rok akademicki, więc są wypłacane od 1 października 2020 r. do 30 czerwca 2021 r.

Stypendium przeznaczone jest dla studentów kierunków medycznych z całej Polski, od IV do VI roku studiów. Aby je uzyskać, studenci zobowiązani są do odbycia stażu i podjęcia pracy w placówce medycznej w woj. opolskim. Warunkiem otrzymania stypendium było także dokonanie wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w jednej z tych placówek. 

PAP - Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ joz/

Copyright © Fundacja PAP 2021