22.04.2021
PL EN
16.03.2021 aktualizacja 16.03.2021

Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Źródło: mat. prasowe UR w Krakowie Źródło: mat. prasowe UR w Krakowie

„Tajemnica koni arabskich” lub „Design-Thinking i twórcze rozwiązywanie problemów” - to przykłady popularnonaukowych prezentacji i wykładów, które odbędą się 22 marca podczas Wirtualnego Dnia Otwartego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Program podzielono na bloki poświęcone roślinom, zwierzętom, środowisku i technologii, żywności oraz wsparciu studenckiemu i kulturze akademickiej.

Wirtualne wydarzenia rozpoczną się w poniedziałek o godz. 10.00, ostatnie spotkanie zaplanowano na godz. 19.30. Program obejmuje prezentacje oferty edukacyjnej uczelni, wydziałów, laboratoriów, stacji doświadczalnych, zaplecza sportowego. Przedstawione zostaną możliwości rozwoju indywidualnych zainteresowań poprzez działalność w kołach naukowych, organizacjach studenckich, czy zespołach artystycznych - Chórze UR, Zespole Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, czy Studenckim Zespole Góralskim „Skalni”.

Przybliżone także zostaną dostępne formy wsparcia materialnego oferowane przez uczelnię, możliwości zakwaterowania, zasady mobilności międzynarodowej, czy perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów.

Dzień otwarty to także okazja do popularyzacji nauki. W bloku "Rośliny" odbędzie się m.in. pokaz nauki praktycznej w terenie oraz eksperymentów wykonywanych podczas ćwiczeń laboratoryjnych z chemii środowiskowej.

W bloku "Środowisko i technologia" przedstawione zostaną m.in. badania z zakresu leśnictwa, prowadzone na styku przyrody i techniki oraz nowoczesne technologie pomiarowe takie jak naziemny skaning laserowy, a także systemy informacji przestrzennej.

Wykorzystanie markerów genetycznych w hodowli koni czystej krwi arabskiej omówi dr hab. inż. Monika Stefaniuk-Szmukier. Wykład „Tajemnica koni arabskich” zaplanowano na godz. 13.20. W bloku "Zwierzęta" naukowcy omówią ponadto "ptasie zaloty” i „Kolorowe geny”.

O godz. 14.20 odbędzie się wykład „Design Thinking i twórcze rozwiazywanie problemów” – to wstęp do bloku prezentującego wsparcie studentów i znaczenie międzynarodowej współpracy uczelni.

Bezpośredni link do wszystkich wydarzeń prowadzi przez fanpage Facebook: https://tiny.pl/rnfqx

Więcej informacji: https://tiny.pl/rnfq1

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2021