21.04.2021
PL EN
23.03.2021 aktualizacja 23.03.2021

Opole/ Politechnika zapewnia wsparcie psychologiczne studentom i pracownikom po COVID-19

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Do działającego przy Politechnice Opolskiej Centrum Wsparcia Psychologicznego zgłaszają się osoby, które mają problemy po przejściu COVID-19. Władze uczelni informują, że wśród szukających pomocy 95 proc. stanowią studenci, także obcokrajowcy.

Działające na Politechnice Opolskiej Centrum Wsparcia Psychologicznego ma na celu udzielanie specjalistycznej pomocy kadrze uczelni i jej studentom. Porady są bezpłatne, a korzystający z nich mają zapewnioną dyskrecję.

"Żyjemy w niespokojnych czasach, z którymi sporo młodych ludzi po prostu sobie nie radzi. Media informują o rosnących przypadkach samobójstw, dlatego przypominam o bezpłatnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej, z której można skorzystać na Politechnice Opolskiej. To bezpłatna i w pełni dyskretna forma wsparcia zarówno dla studentów jak i pracowników" – podkreślił rektor uczelni prof. Marcin Lorenc.

Wśród osób szukających pomocy są także osoby, które przeszły COVID-19. Prorektor ds. kształcenia i dydaktyki dr Anida Stanik-Besler poinformowała, że problemy związane z zakażeniem zgłaszają także osoby młode.

"Zgłaszają się do mnie studenci po przejściu zakażenia COVID-19. Nie radzą sobie z powikłaniami po zakażeniu, wskazują brak koncentracji, problemy z pamięcią. Mówię tutaj o studentach także z bardzo dobrymi wynikami" – powiedziała dr Anida Stanik-Besler.

W ubiegłym roku z pomocy poradni skorzystało ponad 60 osób – studentów, doktorantów i pracowników naukowych uczelni. Ze względu na pandemię COVID-19, konsultacje ze specjalistami odbywają się w formie zdalnej, przez telefon lub komunikatory. Rozmowa nie wymaga użycia kamery. Jak zapewniają prowadzący CWP, aby zgłosić chęć kontaktu ze specjalistą psychologiem lub psychiatrą, wystawczy wysłać maila, nawet bez opisywania problemu, na adres: cpp@po.edu.pl. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ joz/

Copyright © Fundacja PAP 2021