Ministerstwo Edukacji i Nauki

09.12.2021
PL EN
01.04.2021 aktualizacja 01.04.2021

Trwają zapisy na Festiwale Naukowe Explory online

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Edukacja medialna, klimat i zdrowie – to tematy przewodnie Festiwali Naukowych Explory. 9 kwietnia w kolejnej edycji (online) mogą wziąć udział nauczyciele poszukujący pomysłów na zdalne lekcje oraz młodzież zainteresowana warsztatami naukowymi.

Najbliższa edycja przygotowywana jest w Warszawie i odbędzie się na platformie HOPIN. Udział jest bezpłatny. 29 kwietnia odbędzie się Festiwal Explory w Olsztynie, 6 czerwca - Festiwal Explory w Łodzi, wszystkie w formule online. Własne Festiwale Explory mogą organizować również szkoły. Do zdobycia są granty Fundacji Zaawansowanych Technologii, a także wsparcie merytoryczne i promocyjne. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia

Szkolne Festiwale Naukowe Explory organizowane są od 2017 roku przez szkoły w całej Polsce. Ich celem jest zachęcanie młodzieży do tworzenia oraz rozwijania projektów naukowych i wynalazków. Uczniowie prezentują je w konkursach prowadzących do regionalnych etapów konkursu Explory. W szkołach odbywają się w również wykłady i warsztaty.

Aby zorganizować Festiwal Explory, szkoła powinna zebrać i zaprezentować minimum 10 projektów badawczo-wynalazczych przygotowanych przez uczniów (można zaprosić do współpracy inne szkoły) i zapewniać bezstronne grono jury, z którego wyłączeni są nauczyciele prowadzący i rodzice uczestnika. Wydarzenie musi zostać przeprowadzone do 22 grudnia 2021 r. Szkoły, które przejdą etap rekrutacji, zostaną odpowiednio przeszkolone.

Zgłoszenia dostępne są pod linkiem: https://www.explory.pl/granty-na-festiwale

Festiwale Naukowe Explory skierowane są do młodzieży szkolnej od 13. roku życia, jak i pasjonatów nauki w każdym wieku. Stanowią one jednocześnie również regionalne etapy Konkursu Expory, gdzie uczniowie w wieku 13-20 lat prezentują projekty z różnych dziedzin: biologii, chemii, nowych technologii, projekty społeczne i ekologiczne. Najlepsze projekty przejdą do krajowego finału Konkursu Explory - Gdynia Explory Week. Ich autorzy będą walczyć o stypendia na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne.

Program wydarzeń dostępny jest na stronie: www.explory.pl/2021.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021