21.04.2021
PL EN
02.04.2021 aktualizacja 02.04.2021

MEiN: rozpoczął się nabór wniosków do programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Wsparcie podmiotów działających na rzecz popularyzacji nauki lub promocji sportu akademickiego oraz realizujących projekty związane z utrzymaniem zasobów bibliotecznych – jest celem programu resortu edukacji i nauki Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Nabór wniosków potrwa do 30 kwietnia.

O naborze wniosków napisało w czwartek MEiN na stronie internetowej. Program jest skierowany m.in. do uczelni, instytutów naukowych i badawczych.

Składa się z dwóch modułów: "Popularyzacja nauki i promocja sportu" i "Wsparcie dla bibliotek naukowych". Wysokość wsparcia finansowego w ramach pierwszego z wymienionych modułów wynosi od 20 tys. zł do 1 mln zł, a drugiego – od 20 tys. zł do 250 tys. zł. Wsparcie nie może przekraczać 90 proc. kosztów realizacji projektu.

Wskazano, że celem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki, które realizują projekty związane z popularyzacją nauki lub promocją sportu akademickiego oraz utrzymaniem zasobów bibliotecznych o istotnym znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa.

Szczegółowe informacje o projekcie są na stronie internetowej. (PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

Copyright © Fundacja PAP 2021