Ministerstwo Edukacji i Nauki

27.10.2021
PL EN
25.04.2021 aktualizacja 25.04.2021

Korzystanie z Internetu pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne seniorów

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Częstsze korzystanie z Internetu pomaga osobom w średnim wieku i seniorom podczas izolacji spowodowanej pandemią COVID-19 – wynika z analizy przeprowadzonej w Wielkiej Brytanii i opublikowanej w piśmie „Healthcare”.

Naukowcy z Uniwersytetu Surrey przyjrzeli się danym dotyczącym 3491 osób pomiędzy 55 a 75 rokiem życia, które dostarczyły informacji na temat częstotliwości i rodzaju aktywności w Internecie w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią.

Zebrane dany wskazywały, że korzystanie z Internetu, zwłaszcza w celu utrzymywania kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, przekładało się na lepszy stan zdrowia psychicznego i jakość życia.

Osoby korzystające z Internetu raz dziennie lub częściej rzadziej doświadczały objawów depresji i lepiej oceniały swoją jakość życia w porównaniu z osobami korzystającymi z Internetu raz w tygodniu lub rzadziej.

Nie każda aktywność przynosiła jednak korzystne rezultaty. Uczestnicy, którzy w sieci poszukiwali głównie informacji związanych ze zdrowiem częściej doświadczali objawów depresji.

Źródło: DOI: 10.3390/healthcare9040393 (PAP)

koc/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021