Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
27.04.2021 aktualizacja 27.04.2021

KOKOS-y dla najzdolniejszych konstruktorów na uczelniach technicznych

Źródło: Materiały prasowe Źródło: Materiały prasowe

Najzdolniejszych konstruktorów wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce nagrodzono w Konkursie Konstrukcji Studenckich - KOKOS.

Celem konkursu, realizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, ich wsparcie merytoryczne poprzez realizację wydarzeń towarzyszących szkoleń i warsztatów z zakresu sztuki aut oprezentacji, kompetencji miękkich, czy strategii biznesowych.

Zwycięzców wyłoniono w sześciu kategoriach: Vehicle, Ecology, Smart Robots, Life Upgrade, Joker oraz w kategoriispecjalnej Railway, której Patronem zostały Polskie Koleje Państwowe S.A..

W kategorii Vehicle laureatem został zespół PUT Motorsport z Politechniki Poznańskiej za Bolid wyścigowyeWarta. W kategorii Ecology doceniono projekt GUST doyczący energetyki wiatrowej, a stworzony przez Studenckie Koło Naukowe Energetyków z Politechniki Łódzkiej.

W kategorii Smart Robots nagrodzono zespół AGH Space Systems z AkademiiGórniczo Hutniczej w Krakowie za projekt Autonomicznego Łazika Planetarnego Kalman. Zaś w kategorii Life Upgrade: AlterARM zespołu Jawornicka Dynamics z Politechniki Poznańskiej.

W kategoria Joker wygrali twórcy Łodzi podwodnej OKOŃ V2 stworzonej przez OKOŃ Team z Politechniki Warszawskiej. Z kolei w kategorii Railway twórcy projektu dworca kolejowego ROSTANICE: Martyna Majer, Milena Szymczak, Magdalena Golina, Mateusz Otto oraz Agnieszka Strap z Politechniki Wrocławskiej.

„Tegoroczna edycja zaskoczyła nas rekordową liczbą zgłoszeń. Bardzo się cieszymy, że KOKOS z roku na rokbudzi coraz większe zainteresowanie, a do tego zgłaszane konstrukcje są na coraz wyższym poziomie” - mówi Judyta Biedroń, Koordynatorka Krajowa Konkursu Konstrukcji Studenckich, cytowana w prasowym komunikacie.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024