Ministerstwo Edukacji i Nauki

07.05.2021
PL EN
28.04.2021 aktualizacja 28.04.2021

MEiN: do 30 czerwca można składać wnioski w programie STER

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Systemowe wsparcie umiędzynarodowienia szkół doktorskich jest celem programu STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich, który prowadzi Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – przypomniało we wtorek MEiN. W ramach tego naboru rozdysponowanych będzie 20 mln zł.

Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN) przypomniało we wtorek w mediach społecznościowych, że do 30 czerwca można składać wnioski w programie STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich. W ramach naboru Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozdysponuje 20 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu może wynieść 2 mln zł.

MEiN informuje, że program jest skierowany do polskich instytucji, które prowadzą szkoły doktorskie, a także mają doświadczenie w przyjmowaniu cudzoziemców na studia i koordynują lub uczestniczą w programach międzynarodowej wymiany doktorantów.

"Celem programu jest systemowe wsparcie umiędzynarodowienia szkół doktorskich m.in. w zakresie podniesienia jakości kształcenia i prowadzonych badań naukowych, zwiększenia mobilności międzynarodowej doktorantów i kadry dydaktycznej. Jednym z założeń jest także pozyskanie doktorantów i promotorów z zagranicy" – czytamy w komunikacie MEiN zamieszczonym na stronie resortu.

Efektem ma być też zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów i wspieranie długotrwałej współpracy międzynarodowej szkół doktorskich.

Szczegółowe informacje na temat programu są na stronie: https://nawa.gov.pl/instytucje/ster-umiedzynarodowienie-szkol-doktorskich. (PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021