Ministerstwo Edukacji i Nauki

18.05.2021
PL EN
04.05.2021 aktualizacja 04.05.2021

Nowy kierunek na Uniwersytecie Opolskim: orientalistyka chrześcijańska

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W nadchodzącym roku akademickim na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego zostanie uruchomiony nowy kierunek: orientalistyka chrześcijańska. Jak informuje na swojej stronie internetowej Diecezja Opolska, będzie to jedyny tego rodzaju kierunek w Polsce.

Według komunikatu Diecezji Opolskiej celem studiów jest zaznajomienie studentów z bogatą problematyką chrześcijan Orientu (głównie Azji) i kontekstem ich życia oraz uczynienie z absolwentów ekspertów zdolnych angażować się zarówno w przedsięwzięcia pomocowe, jak również edukacyjne związane z problematyką chrześcijańskiego Wschodu.

Autorzy komunikatu zapewniają, że program studiów zawiera bogaty wachlarz przedmiotów z dziedziny nauk teologicznych, humanistycznych i społecznych, który umożliwia wykorzystanie wiedzy i umiejętności specjalistów poszczególnych dziedzin nie tylko z Wydziału Teologicznego, ale także innych wydziałów UO oraz z innych ośrodków w Polsce.

Zdaniem organizatorów nowego kierunku, ich absolwenci będą przygotowani rozwiązywania problemów związanych m.in. z migracjami ludności i utrzymaniem właściwych relacji np. w handlu międzynarodowym, gdzie przydatna jest znajomość realiów świata orientalnego. Nauka na nowym kierunku ma także pomóc osobom zainteresowanym w poznaniu kontekstu kultur i zawiłości świata Wschodu.

Ukończenie studiów kończy uzyskanie licencjatu. W następnych latach planowane jest przekształcenie ich w studia magisterskie. Większość zajęć będzie prowadzona online i w godzinach popołudniowych, tak by mogli z nich korzystać także studenci pracujący. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ sp/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021