Ministerstwo Edukacji i Nauki

12.06.2021
PL EN
06.05.2021 aktualizacja 06.05.2021

Warszawa funduje stypendia dla doktorantów

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Wystartował nabór do trzeciej edycji miejskiego programu stypendialnego dla młodych naukowców, których obszarem badań jest stolica. Warszawa przyzna roczne stypendia w kwocie do 30 tys. zł na projekty badawcze związane z funkcjonowaniem i rozwojem miasta. Nabór wniosków potrwa do 24 czerwca.

"Chcemy, aby Warszawa była najlepszym miejscem do życia, dlatego stawiamy na współpracę i dialog. W tym celu postanowiliśmy wykorzystać wiedzę i potencjał młodych badaczy, którzy naukowo zajmują się sprawami miasta" - podkreślił w środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. "Dzięki naszym stypendiom doktoranci ze stołecznych uczelni mogą rozwijać swoje zainteresowania Warszawą i otrzymać wsparcie nie tylko finansowe, ale i merytoryczne" – zapewnił Trzaskowski.

Zaznaczył przy tym, że bardzo istotne jest, by prace badawcze odpowiadały na konkretne potrzeby i wyzwania, przed którymi stoi Warszawa. "Dlatego przy naborze do każdej edycji przygotowujemy listę obszarów tematycznych, które są dla nas istotne z punktu widzenia przyjętej strategii rozwoju miasta, oraz które wymagają naukowej podstawy do podjęcia jak najlepszych decyzji" – wyjaśnił prezydent stolicy.

Warszawa uruchomiła program stypendialny dla doktorantów w 2019 roku. O wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. zł mogą ubiegać się wszyscy doktoranci warszawskich uczelni, którzy w swojej pracy badawczej chcą podjąć tematykę miasta stołecznego. Poza wsparciem finansowym naukowcy otrzymują również opiekę merytoryczną. Dzięki współpracy ze specjalistami z miasta, doktoranci mają dostęp do niezbędnych danych i informacji o funkcjonowaniu Warszawy.

Nabór zgłoszeń na stypendia dla doktorantów warszawskich uczelni trwa do 24 czerwca za pośrednictwem strony: https://stypendia.um.warszawa.pl/Więcej informacji na temat programu oraz wykaz obszarów badawczych, w których Warszawa prowadzi nabór na stypendia doktoranckie, znajduje się na stronie: http://www.um.warszawa.pl/sdd

Program stypendiów dla doktorantów jest elementem projektu "Naukowa Warszawa", którego celem jest zwiększenie zaangażowania potencjału warszawskiej społeczności akademickiej we wspieraniu wiedzą ekspercką decyzji i działań miasta.

Autor: Daria Kania

dka/ lena/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021