Ministerstwo Edukacji i Nauki

29.07.2021
PL EN
24.05.2021 aktualizacja 24.05.2021

Aplikacja łączy studentów i absolwentów UŚ na całym świecie

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Uniwersytet Śląski w Katowicach przygotował aplikację Connect UŚ, która umożliwia kontakt studentom, absolwentom i pracownikom uczelni na całym świecie – poinformował jej rzecznik Jacek Szymik-Kozaczko.

Dzięki aplikacji można sprawdzić, kto ze wspólnoty akademickiej przebywa aktualnie w mieście lub w miejscu, do którego podróżujemy. Umożliwia zarówno wysyłanie wiadomości prywatnych, jak i uczestniczenie w dyskusjach na forum. Każdy użytkownik zakładający profil jest weryfikowany. Pracownicy uczelni sprawdzają, czy dana osoba jest studentem, doktorantem, absolwentem lub pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego.

"Warto ją pobrać, gdy chcemy znaleźć znajomych ze studiów i odnowić z nimi kontakt, chcemy nawiązać kontakt z członkami wspólnoty Uniwersytetu Śląskiego, planujemy wyjazd za granicę, jesteśmy za granicą i szukamy towarzystwa lub pomocy w miejscu swojego pobytu" – wskazuje Jacek Szymik-Kozaczko.

Aplikację mogą pobrać: absolwenci, studenci, doktoranci, pracownicy, studenci wymiany międzynarodowej (np. Erasmus), absolwenci MBA, Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych, uczestnicy szkoły letniej, kursu przygotowawczego, kursów języka polskiego jako obcego. Jest dostępna w AppStore i Google Play.

Jeżeli znajdujemy się w obcym mieście i jesteśmy w trudnej sytuacji, np. zgubimy się albo nie będziemy mogli się porozumieć, możemy wysłać komunikat HELP. Inni użytkownicy przebywający w tym mieście otrzymają powiadomienie PUSH, dzięki czemu dowiedzą się o problemie. Można sprawdzić mapę miasta, w którym obecnie przebywamy, oraz kto jeszcze się w nim się znajduje. Jesteśmy również w stanie dowiedzieć się, kto planuje przyjechać do tego miasta w najbliższym czasie.

Bazę użytkowników można filtrować np. ze względu na rok ukończenia studiów, kierunek, kraj, miasto. Zakładka forum umożliwia zamieszczenie lub przeglądanie postów w czterech strefach: absolwent, student, pracownik oraz strefa innych osób związanych z Uniwersytetem Śląskim.

Connect UŚ powstał w ramach projektu "UŚ Alumni – Budowanie relacji z zagranicznymi absolwentami Uniwersytetu Śląskiego". Projekt sfinansowała Narodowa Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu International Alumni. 

PAP - Nauka w Polsce, Anna Gumułka

lun/ krap/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021