Ministerstwo Edukacji i Nauki

12.06.2021
PL EN
11.06.2021 aktualizacja 11.06.2021

Śląskie/ Unijne wsparcie na Centrum Badawcze Medycyny Spersonalizowanej i Bioregeneracji

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Kosztem 4,5 mln zł Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu stworzy Centrum Badawcze Medycyny Spersonalizowanej i Bioregeneracji. W czwartek w Katowicach władze woj. śląskiego przekazały umowę na unijne dofinansowanie na ten cel.

Jak poinformował w czwartek Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, przedmiotem projektu jest rozwój infrastruktury Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia poprzez modernizację Banku Tkanek i Komórek oraz utworzenie nowych stanowisk laboratoryjnych.

Pozwoli to na prowadzenie badań w zakresie: medycyny spersonalizowanej, medycyny regeneracyjnej, rozwijanie nowych technologii medycyny precyzyjnej w obszarze genetyki zaburzeń kardiologicznych i metabolicznych oraz rozwijanie innowacyjnych technologii materiałowych w zakresie medycyny regeneracyjnej z wykorzystaniem technologii druku 3D.

Powstała w ramach projektu infrastruktura będzie wykorzystywana do prowadzenia działalności gospodarczej i niekomercyjnej.

W ramach projektu zostanie zmodernizowana istniejąca już infrastruktura Banku Tkanek i Komórek w celu jej dostosowania do obowiązujących norm i wymogów głównego inspektora farmaceutycznego. Ponadto planowany jest zakup aparatury badawczej.

Działający od 2015 r. przy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia to centrum nowych technologii i miejsce prac naukowo-badawczo-wdrożeniowych nad innowacyjnymi projektami w medycynie, biotechnologii i ochronie zdrowia. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ sp/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021