Ministerstwo Edukacji i Nauki

26.07.2021
PL EN
18.06.2021 aktualizacja 18.06.2021

Politechnika Opolska podpisała umowę o współpracy z Tauron Dystrybucja

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Współpraca nad innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz wspólne badania naukowe - to główne punkty umowy o współpracy, jaką w czwartek podpisali przedstawiciele władz Politechniki Opolskiej i spółki Tauron Dystrybucja.

Jak poinformowała Anna Kułynycz z biura prasowego Politechniki Opolskiej, wśród założeń umowy o współpracy pomiędzy uczelnią a Tauron Dystrybucja są m.in. wspólne badania naukowe, praktyki studenckie oraz współpraca w obszarze kształcenia i pozyskiwania pracowników.

Po podpisaniu dokumentu rektor Politechniki Opolskiej, prof. Marcin Lorenc podkreślił, że umowa z partnerami przemysłowymi to zarówno korzyść dla studentów i naukowców uczelni, jak i sfery przemysłu, która dzięki współpracy z naukowcami może na bieżąco wskazywać problemy natury technicznej, w rozwiązaniu których mogą pomóc naukowcy.

Politechnika Opolska będzie prowadzić ze spółką Tauron Dystrybucja m.in. wspólne prace i projekty badawczo-rozwojowe oraz pomagać we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. W ocenie stron umowy, bardzo ważny jest też wątek współpracy w obszarze zasobów ludzkich, realizowanej przez Oddział w Opolu Tauron Dystrybucja. Studenci z Politechniki uczestniczą w organizowanych przez firmę praktykach letnich i całorocznych. W poprzednich latach było to po kilkanaście osób w ciągu roku, a w ostatnich po kilka. Firma zatrudnia też absolwentów uczelni.

Prezes Tauron Dystrybucja S.A. Robert Zasina przypomniał, że uczelnia w Opolu już współpracowała z jego firmą przy opracowywaniu m.in. „Zintegrowanego System Diagnostyki Sieciowej” oraz przy wdrażaniu „Platformy zarządzania danymi z zaawansowanej infrastruktury pomiarowej”. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ pad/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021