Ministerstwo Edukacji i Nauki

09.12.2021
PL EN
21.06.2021 aktualizacja 21.06.2021

Warszawa/ Trwa rekrutacja na UKSW, najpopularniejsze psychologia, prawo i kierunek lekarski

23.03.2021.  PAP/Albert Zawada 23.03.2021. PAP/Albert Zawada

W roku akademickim 2021/2022 UKSW oferuje 43 kierunki studiów, w tym nowy – zarządzanie publiczne – przekazała PAP Joanna Maciejewska z Biura Komunikacji i Promocji UKSW. Największym zainteresowaniem kandydatów cieszą się m.in. psychologia, prawo i kierunek lekarski. Rekrutacja potrwa do 9 lipca.

"Od początku rekrutacji największym zainteresowaniem na naszym uniwersytecie cieszą się takie kierunki, jak psychologia, prawo, kierunek lekarski, stosunki i prawo międzynarodowe oraz ekonomia" – powiedziała Maciejewska. "W czołówce są także administracja, informatyka i dziennikarstwo ogólne" – dodała.

Maciejewska przekazała, że w ubiegłym roku najwięcej kandydatów wybrało kierunek lekarski, w którym na jedno miejsce przypadło ponad 13 chętnych. Z kolei na psychologię było 10 osób na jedno miejsce, a na ekonomię – 7.

Rekrutacja na UKSW odbywa się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Rejestracja trwa do 9 lipca, a ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 19 lipca.

W nowym roku akademickim 2021/2022 UKSW oferuje 43 kierunki studiów. Biuro Komunikacji i Promocji UKSW poinformowało, że od jesieni na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym zostanie uruchomiony nowy kierunek – zarządzanie publiczne. Ma on objąć m.in. nauki o polityce i administracji, nauki o zarządzaniu i jakości, ekonomię i finanse oraz nauki socjologiczne. W programie tego kierunku znajdą się: zarządzanie zasobami, instytucjami i problemami publicznymi, sztuka negocjacji i komunikacji w biznesie, gry decyzyjne czy public relations.

Z kolei kierunek stosunki międzynarodowe zostanie przekształcony w stosunki i prawo międzynarodowe. "Będzie to połączenie nauk prawnych i politologicznych, z przewagą nauk o prawie. Inspiracją stworzenia kierunku były programy wiodących uczelni zagranicznych oraz instytutów naukowych" – podkreśliła Maciejewska. Studenci będą mogli kontynuować ten kierunek na studiach II stopnia.

Od nowego roku akademickiego zostaną także uruchomione studia II stopnia na kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne oraz archiwistyka i zarządzanie dokumentacją.

Dyrektor Biura Komunikacji i Promocji UKSW dr Ewa Czaczkowska powiedziała PAP, że "UKSW jest wyjątkową uczelnią, prężnie rozwijającą się, łączącą tradycję z nowoczesnością". Podkreśliła, że "na pierwszym miejscu liczy się człowiek, o czym nauczał kardynał Stefan Wyszyński".

Dr Czaczkowska zwróciła także uwagę na to, że "UKSW ma nowoczesną infrastrukturę, znajdującą się w wyjątkowym miejscu Warszawy – Lesie Bielańskim".

Joanna Maciejewska przekazała, że na UKSW studiuje prawie 10 tys. studentów, którzy kształcą się pod okiem prawie 800 naukowców. Na kampusach przy ul. Dewajtis i ul. Wóycickiego jest ok. 50 laboratoriów i liczne sale wykładowe. Na kampusie przy ul. Wóycickiego trwa budowa siedziby Wydziału Medycznego Collegium Medicum. Prace budowlane obejmują także Dziekanów Leśny, w którym powstaje Multidyscyplinarne Centrum Badawcze.

UKSW to uczelnia publiczna w Warszawie. Powstała z przekształcenia Akademii Teologii Katolickiej w 1999 r. Kształci ona studentów w różnych dziedzinach nauki. Do wyboru są kierunki humanistyczno-społeczne (np. historia, politologia, filologia polska), ścisłe (m.in. chemia, fizyka, matematyka, informatyka), przyrodnicze (m.in. biologia, inżynieria środowiska, ochrona środowiska) i medyczne – kierunek lekarski i pielęgniarstwo.(PAP)

Autorka: Iwona Pałczyńska

ipa/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021