Ministerstwo Edukacji i Nauki

16.09.2021
PL EN
26.08.2021 aktualizacja 26.08.2021

Poznań/ Nie będzie komentarza UAM w sprawie pracownika, który obrażał w sieci Pawła Kukiza

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) nie będą komentować sprawy pracownika uczelni, który w sieci obrażał Pawła Kukiza. We wtorek pracownik przeprosił polityka za swoje tweety.

W ub. tygodniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poprosił władze uczelni o zajęcie się tą sprawą.

Jak powiedział w środę PAP Przemysław Stanula z biura prasowego UAM, władze uczelni nie będą oficjalnie komentować sprawy, uznając, że obraźliwe wpisy, jakie pracownik zamieszczał w mediach społecznościowych, były jego "prywatną aktywnością".

Stanula dodał, że rektor uczelni prof. Bogumiła Kaniewska rozmawiała o sprawie z szefem resortu edukacji i nauki. W najbliższych dniach na jego biurko ma też trafić sprawozdanie z opisem działań, jakie uniwersytet podjął w związku z incydentem.

We wtorek rektorka spotkała się z pracownikiem, którego dotyczy sprawa. Po spotkaniu naukowiec zamieścił w sieci przeprosiny.

"@pkukiz Jeżeli poczuł się Pan urażony moimi tweetami z dni 11-12 sierpnia br., przepraszam. Wszystkie wpisy, w których pada Pańskie nazwisko, skasowałem" – napisał we wtorek na Twitterze opisywany pracownik UAM.

W minionym tygodniu Przemysław Czarnek mówił w Radiu Poznań, że jako minister edukacji i nauki "nie pozwoli, żeby tego typu osoby nosiły miano akademików, nosiły miano nauczycieli akademickich". Podkreślił, że autor obraźliwych słów "jest jedną z twarzy jednego z niezwykle ważnych uniwersytetów w Polsce", dlatego wystosował do władz UAM pismo z prośbą o pilne zajęcie się sprawą.

Stacja przypomniała, że pracownik poznańskiej uczelni napisał o Pawle Kukizie "gnój" i "gnida", a kilku innych posłów nazywał "kundlami Kaczyńskiego". (PAP)

Autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021