Ministerstwo Edukacji i Nauki

17.10.2021
PL EN
13.10.2021 aktualizacja 13.10.2021

Katowice / Trwają zapisy seniorów i uczniów na zajęcia organizowane przez U.Ekonomiczny

źródło: UE w Katowicach źródło: UE w Katowicach

Trwają zapisy na Uniwersytet Ekonomiczny Trzeciego Wieku, organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, a także na kolejną edycję programu ELiT (Ekonomia dla Liceum i Technikum) oraz programu dla uczniów podstawówek (EUD) i ich rodziców - informuje katowicka uczelnia.

Wykłady w ramach Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku (UETW) w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 odbywać się będą stacjonarnie, cyklicznie - w czwartki o godz. 16:00, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - poinformował rzecznik UE w Katowicach Marek Kiczka.

W programie przewidziano tematy dotyczące m.in.: ekonomii, marketingu, finansów, sztuki i turystyki. Zaplanowano również zajęcia językowe, komputerowe i sportowe.

Zapisy słuchaczy odbywają się w biurze UETW przy ul. 1 Maja 45, w budynku L, pokój nr 2 lub za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na TEJ stronie internetowej.

Zapisy potrwają do środy 20 października br.

Katowicka uczelnia prowadzi również zapisy na bezpłatne zajęcia z kolejnej edycji programu ELiT (Ekonomia dla Liceum i Technikum). W semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 zajęcia prowadzone będą w trybie stacjonarnym w siedzibie uniwersytetu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 października o godz. 17:30 w auli CNTI, przy ul. Bogucickiej 5 w Katowicach. Wśród tematów znajdą się takie jak "Czarne łabędzie" czy "Tajemnice zarządzania czasem".

Zapisy odbywają się za pomocą dostępnego na stronie internetowej www.ue.katowice.pl/elit formularza rejestracyjnego. Rejestracja potrwa do 18 października br.

Kolejna grupa, dla której przewidziano bezpłatne zajęcia, to uczniowie klas 4., 5. i 6. szkół podstawowych i ich rodziców. Zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 będą się odbywały w poniedziałki w godz. 18:00-19:30 trybie hybrydowym (1. i 6. zajęcia stacjonarne 2., 3., 4. i 5. zajęcia online). Pierwsze spotkanie z sześciu w semestrze zaplanowano już w listopadzie br.

Dla najmłodszych uczestników, tj. słuchaczy EUD, przygotowano w najbliższej edycji takie tematy zajęć, jak: "Talent autoprezentacji", "Prawa konsumentów", "Czy bycie ekologicznym jest trendy?", "Jak zarządzać pieniędzmi i budżetem domowym?", "Czy młody człowiek poradzi sobie z dużym projektem?".

Zapisy na zajęcia potrwają do 31 października br. za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej programu: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/

W czasie zajęć dla dzieci i młodzieży Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oferuje również wykłady dla rodziców i opiekunów. Wśród proponowanych tematów znalazły się: "Nowe trendy w zachowaniach konsumentów", "Doświadczenia świadomego rodzica", "Jak pomóc dziecku w kreowaniu planów edukacyjno-zawodowych?", "Jak wspierać poczucie wartości u dzieci?", "Ochrona klienta indywidualnego na rynku finansowym", "Sztuka asertywnego komunikowania się".

EUD to projekt ogólnopolski, prowadzony przez poszczególne uczelnie (SGH, UE Katowice, UE Wrocław, UE Poznań, Politechnikę Gdańską, Politechnikę Białostocką) we współpracy z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Zajęcia AME (Akademia Młodego Ekonomisty) dla klas 7. i 8. szkół podstawowych w semestrze zimowym 2021/2022 zostają zawieszone - informuje Marek Kiczka.

Informacje dodatkowe można uzyskać, pisząc na odpowiednie adresy: katowice@uniwersytet-dzieciecy.pl; elit@ue.katowice.pl; uetw@ue.katowice.pl

Nauka w Polsce - PAP

zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021