Ministerstwo Edukacji i Nauki

29.11.2021
PL EN
17.10.2021 aktualizacja 17.10.2021

Zespół MZ przeanalizuje potrzebę reorganizacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie

Warszawa, 27.06.2017. Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, 27 bm. (mr/jkm) PAP/Marcin Obara Warszawa, 27.06.2017. Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, 27 bm. (mr/jkm) PAP/Marcin Obara

W Ministerstwie Zdrowia powołano zespół, który oceni potrzebę i warunki reorganizacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz nadania mu statusu państwowego instytutu badawczego. Zarządzenie w tej sprawie opublikowano w piątek.

W skład zespołu weszli m.in. zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia Dorota Olczyk, dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii prof. dr hab. n. med. Halina Sienkiewicz-Jarosz, zastępca dyrektora do spraw Nauki Instytutu Psychiatrii i Neurologii dr hab. n. med. Piotr Maciejak oraz dr hab. n. med. Piotr Świtaj – zastępca dyrektora do spraw Lecznictwa Instytutu Psychiatrii i Neurologii.

Zadaniem zespołu – jak zapisano – jest dokonanie oceny potrzeby i warunków reorganizacji instytutu i nadania mu statusu państwowego instytutu badawczego.

Zespół ma przedstawić tę opinię w terminie do dwóch miesięcy od powołania gremium. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021