Nauka dla Społeczeństwa

24.04.2024
PL EN
19.11.2021 aktualizacja 19.11.2021

„Nauka do potęgi” - miniserial dokumentalny Politechniki Wrocławskiej

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Walka z nowotworami piersi, projektowanie elektrycznych pojazdów, czy eksploracja kosmosu to cześć zagadnień, którymi zajmują się naukowcy z Politechniki Wrocławskiej, będących tematem miniserialu „Nauka do potęgi”. Producentem dokumentu jest wrocławska uczelnia.

Premiera pierwszego odcinka zatytułowanego „Wyzwania współczesnej architektury” odbędzie się w piątek o godz. 19 na stronie serial.pwr.edu.pl oraz YouTube Politechniki Wrocławskiej. Kolejne odcinki będą poskazywane co tydzień do 21 grudnia.

„Zabierzemy widzów do laboratoriów, pracowni i warsztatów, w których na co dzień pracują nasi naukowcy. W dokumencie opowiedzą o prowadzonych przez siebie badaniach i technologiach, które zmieniają nasze życie” - podkreślił Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Tematami kolejnych odcinków miniserialu będą zagadnienia, którymi zajmują się naukowcy wrocławskiej uczelni. To m.in. walka z nowotworami piersi, projektowanie pojazdów elektrycznych i inteligentnych miast, czy eksploracja kosmosu.

O swojej pracy opowie dwunastu badaczy z Politechniki Wrocławskiej m.in. prof. Jan Biliszczuk, projektant wrocławskiego Mostu Rędzińskiego, prof. Jan Dziuban, dyrektor naukowy projektu wystrzelenia w kierunku Marsa polskiego nanosatelity czy dr inż. Joanna Bauer, której zespół dostał europejską nagrodę dla innowatorów za badania nad terapią nowotworów piersi – wskazał Charytoniuk.

Narratorem w serialu jest Andrzej Ferenc.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024