Ministerstwo Edukacji i Nauki

28.09.2021
PL EN
31.05.2012 aktualizacja 31.05.2012

Milion złotych rocznie dla najlepszych kierunków od resortu nauki

PAP © 2012 / Wojciech Pacewicz PAP © 2012 / Wojciech Pacewicz

Nawet milion złotych rocznie przez trzy lata otrzymają najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce. Ich listę opublikowało w środę Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Otrzymane środki uczelnie przeznaczą na realizację kształcenia i dalszy rozwój. Fundusze pochodzą ze specjalnej dotacji projakościowej, wprowadzonej w reformie szkolnictwa wyższego, na którą Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uzyskało dodatkowe środki w wysokości 230 mln złotych w 2012 roku.

„To kolejny krok w premiowaniu najwyższej jakości kształcenia, która stanowi filar wprowadzonej reformy szkolnictwa wyższego. Wyróżniamy najlepsze w Polsce kierunki studiów z myślą o tym, aby stwarzać im lepsze szanse dalszego rozwoju. Poznajemy więc dziś liderów łączących najwyższej jakości kształcenie z wysokim poziomem prowadzonych badań” – podkreśliła minister Barbara Kudrycka.

W pierwszej edycji finansowania najlepszych kierunków studiów, biorąc pod uwagę wyróżniające oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej i wskaźniki efektywności naukowej, wyłoniono kierunki ścisłe, techniczne, społeczne, humanistyczne i przyrodnicze.

Dofinansowanie otrzymało 28 kierunków z 20 uczelni. Wśród nich znalazły się m.in.: Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uniwersytet w Białymstoku.

Szczegółowa lista dofinansowanych kierunków jest dostępna na stronie: http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/aktualnosci/aktualnosci/artykul/stawiamy-na-jakosc/

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/bsz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021