Nauka dla Społeczeństwa

18.04.2024
PL EN
06.09.2012 aktualizacja 06.09.2012

Trwa rekrutacja do Akademii Młodego Ekonomisty

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Gimnazjaliści, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu, mogą już zapisywać się na zimową edycję zajęć Akademii Młodego Ekonomisty (AME). Po raz pierwszy o indeks będą się mogli starać uczniowie gimnazjów z Kielc.

Jednocześnie rozpoczyna się nabór na zajęcia akademii w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Poznaniu. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje minister edukacji narodowej.

Ogólnopolski program edukacji ekonomicznej dla gimnazjalistów został zainicjowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych (FPiAKE). Ośrodki AME działają przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Uniwersytecie w Białymstoku, a także przy Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach.

Program zajęć w każdym semestrze obejmuje sześć półtoragodzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. „Na najbliższy semestr zaplanowaliśmy zajęcia z zakresu skutecznej komunikacji interpersonalnej, kształtowania się cen na rynku, marketingu zagranicznego, trendów w e-biznesie, finansowania działalności przedsiębiorstwa czy sprawdzonych pomysłów na biznes” – wyjaśnia Marcin Dąbrowski, dyrektor FPiAKE.

Zajęcia na AME mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Wykłady są prowadzone przez wykładowców akademickich, a w realizacji warsztatów pomagają studenci kierunków ekonomicznych. Każdy student Akademii otrzymuje indeks, do którego zbiera pieczątki potwierdzające obecność na zajęciach. Obecność na 4 z 6 spotkań uprawnia uczestnika do otrzymania dyplomu ukończenia AME. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu studentowi.

W ramach akademii są również organizowane edukacyjne zajęcia dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii i socjologii. „Z rodzicami rozmawiamy między innymi o roli i znaczeniu kieszonkowego, metodach wspierania dziecka w nauce i samorozwoju, kreatywnych metodach rozwiązywania konfliktów z dzieckiem, nauczaniu wartości i kształtowaniu w dziecku postaw prospołecznych” – dodaje Dąbrowski.

Zapisy na zajęcia AME trwają od 6 do 16 września. Każdy z ośrodków może przyjąć na zajęcia 120 uczniów.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć AME, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie: www.gimversity.pl

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024