Ministerstwo Edukacji i Nauki

12.06.2021
PL EN
10.10.2012 aktualizacja 10.10.2012

W Kielcach otwarto nowy budynek Politechniki za 31 mln zł

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej rozpoczęli nowy rok akademicki w nowym energooszczędnym i - jak określają naukowcy - „inteligentnym” budynku. Został on wybudowany za ponad 31 mln zł i będzie mieścił wydziały: inżynierii środowiska, geomatyki i energetyki.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Politechniki Świętokrzyskiej Kamil Dziewit budynek „Energis” to „supernowoczesny, jeden z nielicznych tego typu obiektów dydaktycznych w kraju, niemal w całości zasilany z odnawialnych źródeł energii”.

W nowym budynku mieszczą się 22 sale dydaktyczne. Są tam także cztery nowoczesne laboratoria m.in. odnawialnych źródeł energii oraz systemów inteligentnych i nanoinżynierii.

„Energis” powstał tuż obok zespołu pozostałych budynków Politechniki Świętokrzyskiej. Projekt w ponad 84 proc. został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Z budżetu państwa przeznaczono na jego budowę ponad 14 proc.

Na Politechnice Świętokrzyskiej kształci się około 11 tys. studentów na 16 kierunkach. Uczelnia po raz pierwszy w historii nie uruchomiła dodatkowego jesiennego naboru na studia stacjonarne. Do 15 października trwa jeszcze nabór dla studentów zaocznych.

PAP - Nauka w Polsce

mjk/ krf/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021