07.08.2020
PL EN
30.10.2012 aktualizacja 30.10.2012

Nawet 15 mln euro można zdobyć w europejskim konkursie „ERC Synergy Grants”

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Rozpoczął się nabór wniosków w konkursie "ERC Synergy Grants" organizowanym przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych. Budżet całego programu to 150 mln euro, a kwota, o którą można się ubiegać to nawet 15 mln euro. Zgłoszenia trwają do 10 stycznia 2013 r.

Konkurs jest skierowany do badaczy wszelkich dziedzin nauki, a realizowane badania prowadzić mają do przełomowych odkryć. Naukowcy mogą się ubiegać o finansowanie działań w ramach projektu nawet przez 6 lat.

ERC Synergy Grants to program skierowany do niedużych grup badawczych z krajów członkowskich Unii Europejskiej lub krajów z Unią stowarzyszonych. Granty mają umożliwić rozwijanie umiejętności, wiedzy i zasobów, a to prowadzić ma do rozwiązywania problemów badawczych.

Skutkiem finansowanych przez ERC badań ma być postęp w pionierskich dziedzinach wiedzy, opracowanie nowych metod i technik badawczych, a także niekonwencjonalnego podejścia do badań prowadzonych na styku dyscyplin.

ERC to założona w 2007 r. ponadnarodowa organizacja zajmująca się stymulowaniem, wspieraniem i finansowaniem badań naukowych w Europie. ERC oferuje badaczom kilka rodzajów grantów: Starting Grants, Advanced Grants, Consolidator Grants i Synergy Grants, a także granty dla obecnych laureatów ERC.

Szczegóły dotyczące konkursu na stronie http://ec.europa.eu/research/participants/portal/page/ideas?callIdentifier=ERC-2013-SyG

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020