21.09.2020
PL EN
12.12.2012 aktualizacja 12.12.2012

Nagroda im. Artura Rojszczaka czeka na zgłoszenia uczonych

Doktorzy, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi i "humanistyczną postawą", mogą ubiegać się o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Kandydatów można zgłaszać do końca stycznia. Na zwycięzcę czeka 5 tys. złotych. Konkurs organizuje Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Nagrodę ustanowiono dla upamiętnienia Artura Rojszczaka, tragicznie zmarłego znakomitego filozofa, jednego z założycieli i głównych animatorów klubu.

Od 2005 roku nagroda jest przyznawana doktorom, którzy obronili pracę doktorską w ciągu ostatnich pięciu lat i poza wybitnymi osiągnięciami naukowymi wyróżniają się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami, umiejętnością przełamywania barier i przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych.

Kandydatów mogą zgłaszać członkowie klubu, dlatego osoby, które chcą zgłosić własnych kandydatów powinny wcześniej skontaktować się z przedstawicielami klubu.

Można zrobić to za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: http://www.ksz-fnp.org/Nagroda%20im.%20A.%20Rojszczaka.html

Po zebraniu wszystkich kandydatur, członkowie klubu zapoznają się ze zgłoszonymi wnioskami i każdy z oceniających ustali własny ranking kandydatów. Po zsumowaniu ocen troje najwyżej ocenionych kandydatów zostanie zaproszonych do osobistego zaprezentowania się na zebraniu członków klubu.

W kolejnym etapie finaliści wygłoszą 20-minutowe referaty, w których zaprezentują zarówno zainteresowania naukowe, jak i działania o charakterze społecznym. Członkowie klubu wybiorą laureata w tajnym głosowaniu.

Nagroda jest współfinansowana w połowie ze składek członków Klubu Stypendystów FNP, w drugiej zaś – ze środków Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znaleźli się m.in.: dr Krzysztof Mazur, dr Tomasz Samojlik, dr Błażej Błażejowski, dr Elżbieta Masiak, dr Ewa Kocój.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: http://www.ksz-fnp.org/Nagroda%20im.%20A.%20Rojszczaka.html

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Copyright © Fundacja PAP 2020