07.03.2021
PL EN
29.03.2013 aktualizacja 29.03.2013

Nowy rezerwat dla tygrysów w Indiach

Nowy chroniony obszar dla tygrysów powstał w obrębie rezerwatu na południu Indii - poinformowała organizacja ochrony przyrody WWF.

Na obszarze stanowiącym część rezerwatu Sathyamangalam Wildlife Sanctuary mieszka około 25 tygrysów. Będzie to 42. obszar chroniony dla tygrysów w Indiach, które są schronieniem największej liczby tygrysów na świecie.

Obszar o powierzchni 705 km kw. łączy kilka sąsiadujących parków i będzie jednym z największych siedlisk tygrysów na świecie - poinformował WWF, dodając, że żyją tam też słonie, lamparty, hieny i sępy.

Indyjski oddział WWF od ponad dekady współpracuje z lokalnymi władzami stanu Tamil Nadu, wspierając walkę z kłusownictwem, usprawniając komunikację poprzez sieci komórkowe, szkoląc strażników leśnych i monitorując stan populacji tygrysów.

"Tygrys jest narodowym zwierzęciem Indii, a WWF gratuluje władzom kolejnego ważnego kroku w ochronie tego gatunku" - napisał w oświadczeniu Dipankar Ghose z WWF-India.

Liczba tygrysów zmniejszyła się o 95 proc. w ciągu ubiegłego wieku, a eksperci szacują, że na wolności pozostało ich tylko ok. 3 tys. (PAP)

mrt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2021