Ministerstwo Edukacji i Nauki

29.11.2021
PL EN
10.10.2013 aktualizacja 10.10.2013

W Poznaniu rozstrzygnięto konkurs na najlepszą książkę akademicką

Książka "Mieszko Pierwszy tajemniczy" prof. Przemysława Urbańczyka wygrała konkurs na najlepszą książkę akademicką. Wyniki ogłoszono w środę w Poznaniu w trakcie inauguracji XVII Poznańskich Dni Książki (nie tylko) Naukowej.

Nagrodzoną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego książkę wydało Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozstrzygnięty został też konkurs na najlepszy podręcznik akademicki. Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Księdza Edwarda Pudełko zdobyła praca zbiorowa pod redakcją Jacka Wójtowskiego "Hodowla, chów i użytkowanie kóz” - Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Po raz pierwszy, w związku z rozszerzeniem formuły targów o wydawnictwa popularno-naukowe, przyznano też nagrodę Prezydenta Poznania dla najlepszej książki popularno-naukowej, którą została publikacja „Plakat musi śpiewać” pod redakcją Zdzisława Schuberta wydana przez Muzeum Narodowe w Poznaniu.

„Książka naukowa to w dalszym ciągu jeden z fundamentów naszej naukowej pracy, dla nas humanistów książka pozostanie podstawą pracy, dyskursu naukowego, który uprawiamy między sobą. Gratuluję pomysłu rozszerzenia formuły targów, bo popularyzacja wiedzy jest niezwykle ważna i dobrze, że na tych targach możemy się z tego typu książką spotkać” – powiedział podczas inauguracji imprezy prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Zbigniew Pilarczyk

Podczas trzydniowej imprezy - od 9 do 11 października - oprócz prezentacji dorobku wydawnictw naukowych i popularnonaukowych, których prezentuje się prawie 60, odbędą się panele dyskusyjne, spotkania z autorami książek i koncerty.

PAP - Nauka w Polsce

kpr/ mlu/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021