Ministerstwo Edukacji i Nauki

18.05.2021
PL EN
14.11.2014 aktualizacja 14.11.2014

Znamy już 21 finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2014

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Członkowie kapituły konkursu Popularyzator Nauki 2014 zdecydowali, kto znajdzie się w gronie tegorocznych 21 finalistów. W każdej z konkursowych kategorii wybrali po trzy kandydatury. To z tego grona kapituła wybierze ostatecznych zwycięzców. Ich nazwiska poznamy 8 grudnia podczas uroczystej gali w Warszawie.

Konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagradzane są w nim osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią osoby niezwiązane z nauką zainteresować osiągnięciami naukowymi.

Zgodnie z regulaminem obowiązującym w tej jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu, członkowie kapituły zapoznali się z sylwetkami wszystkich 67 kandydatów i wybrali w każdej kategorii po trzy kandydatury, czyli w sumie 21 finalistów. Ostateczne decyzje, kto z tego grona zdobędzie nagrody i wyróżnienia, członkowie kapituły podejmą na specjalnym posiedzeniu.

Sylwetki finalistów kandydujących w kategoriach głównych prezentowane będą od poniedziałku, 17 listopada, w serwisie Nauka w Polsce.

Oto lista tegorocznych finalistów:

Popularyzatorzy indywidualni - podkategoria Naukowcy

* Hanna Krajewska

* Robert Mysłajek

* Przemysław Wojtaszek

Popularyzatorzy indywidualni - podkategoria Animatorzy Popularyzacji

* Zuzanna Jarzębowska

* Michał Szydłowski - Pan Korek

* Dorota Wrońska

Instytucje Naukowe

* Biuro ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

* Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk

* Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie

Instytucje Pozanaukowe

* Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

* Chemiczne Koło Naukowe „Flogiston” Politechniki Warszawskiej oraz Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM

* Grupa EkoLogiczna

Media

* Piotr Cieśliński

* Aneta Gałaburda

* Dwumiesięcznik "Urania"

Nauka w Internecie

* Badania.net

Crazy Nauka

* Wszechnica.org.pl 

Sponsor popularyzacji

* Bayer Sp. z o.o.

* Fundacja PGNiG

* Fundacja PZU

Konkurs "Popularyzator Nauki", organizowany przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2005 r.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu są m.in.: współtwórczyni Warszawskiego Festiwalu Nauki prof. Magdalena Fikus, autor telewizyjnych programów popularnonaukowych red. Wiktor Niedzicki, archeolog prof. Andrzej Kokowski, a także instytucje takie jak Centrum Nauki Kopernik, Polska Akademia Dzieci czy Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021