Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
22.11.2014 aktualizacja 22.11.2014

Znamy najbardziej prodoktoranckie uczelnie i instytuty

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zyskał tytuł najbardziej prodoktoranckiej uczelni w kraju, wygrywając w konkursie Prodok. Zaś Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN zwyciężył w konkursie ProPAN i okazał się najbardziej prodoktoranckim instytutem.

W siódmej edycji konkursu Prodok na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce zwyciężył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Na drugim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. W pierwszej piątce znalazły się również: Politechnika Gdańska i Politechnika Wrocławska.

Uczelnią, która osiągnęła największy awans w stosunku do wyników ubiegłorocznego konkursu, jest Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, który otrzymał wyróżnienie w konkursie.

Zwycięzcą drugiej edycji konkursu na najbardziej prodoktorancki instytut ProPAN został Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN. Na kolejnych miejscach znalazły się kolejno: Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN i Instytut Fizyki PAN. Miejsca czwarte i piąte zajęły odpowiednio: Instytut Farmakologii PAN i Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN.

Wyróżnienie za największy awans w rankingu otrzymał Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego PAN.

Obydwa plebiscyty zorganizowała Rada Samorządu Doktorantów PAN przy współpracy z Krajową Reprezentacją Doktorantów. Wśród kategorii podlegających ocenie znalazły się: wpływ doktorantów na proces ich kształcenia, warunki socjalne, samorządność, wspieranie aktywności młodego naukowca, wspieranie doktorantów z niepełnosprawnością.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024