Ministerstwo Edukacji i Nauki

27.09.2021
PL EN
25.03.2020 aktualizacja 25.03.2020

Ruszyły zgłoszenia do VIII edycji stypendium im. Leopolda Ungera

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Do 15 maja młodzi dziennikarze i adepci dziennikarstwa – studenci wszystkich kierunków i stopni kształcenia - mogą zgłaszać swoje kandydatury do VIII edycji stypendium im. Leopolda Ungera. Dla zwycięzców przewidziano m.in. staż w dzienniku "Le Soir" w Brukseli.

Patronem nagrody jest Leopold Unger (1922-2011), wybitny dziennikarz, publicysta, komentator spraw międzynarodowych, jeden z ważniejszych twórców paryskiej "Kultury", w ostatnich latach życia często przyjeżdżał na UMCS. Spotykał się ze studentami, wykładał na Wydziale Politologii, prowadził warsztaty dziennikarskie. W 2009 r. otrzymał doktorat honoris causa tej uczelni. W testamencie przekazał UMCS swoje archiwum i bibliotekę.

W ósmej odsłonie stypendium im. Leopolda Ungera do zdobycia jest stypendium w formie nagrody pieniężnej w wysokości 5 tys. zł za utwór publicystyczny spełniający kryteria dziennikarstwa poważnego. Przewidziano też stypendia w postaci stażów: w redakcji belgijskiego dziennika „Le Soir” w Brukseli, w dzienniku „Gazeta Wyborcza” i w tygodniku „Polityka” w Warszawie. Stypendyści będą też pracować jako obsługa prasowa w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Fot. materialy prasowe

Stypendium im. Leopolda Ungera to cykliczny program stypendialny, zainicjowany przez Rodzinę Patrona, który został uruchomiony w 2013 roku przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na stronie internetowej.  Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 maja.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021